Turniej Lechia Cup dla dzieci

Dobra, sportowa, piłkarska rywalizacja przyświecała turniejowi Lechia Cup dla dzieci z rocznika 2013. Impreza odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4. Szkoły Podstawowej nr 1 im. Aleksandra Kamińskiego, a oprócz futbolowych zmagań wszyscy uczestnicy mogli skosztować pysznych ciast oraz innych łakoci.

W zawodach wzięło udział sześć zespołów: dwie drużyny Akademii Lechii Tomaszów Mazowiecki (zielona i czerwona) oraz Kawaleria Tomaszów Mazowiecki, Szczerbiec Wolbórz, KS Poświętne i Zjednoczeni Budziszewice. Formuła turnieju oparta była na rywalizacji systemem każdy z każdy bez meczów rewanżowych w wymiarze czasowym 1×16 minut bez zmiany połów. Mecze sędziował zawodnik Lechii Tomaszów Mazowiecki Artur Amroziński, któremu w początkowej fazie turnieju pomagał trener rocznika 2014 Akademii Piłkarskiej Miłosz Turewicz. Organizatorzy postanowili, że wyniki meczów nie będą brane pod uwagę i zwycięzcami turnieju ogłoszono wszystkie startujące zespoły. Zmaganiom młodych piłkarzy przyglądał się m.in. trener pierwszej drużyny Lechii Tomaszów Mazowiecki Mateusz Milczarek wraz z trenerem przygotowania fizycznego Krzysztofem Pawłowskim.

Drużyny podczas ceremonii dekoracji otrzymały medale i pamiątkowe statuetki, które wręczał sędzia zawodów Artur Amroziński oraz Karolina Milczarek, żona trenera pierwszej drużyny Lechii i wierna fanka zielono-czerwonych. Trzeba przyznać, że turniej był świetnie zorganizowany, a wszelkie szczegóły dopięte na ostatni guzik. Menedżer Akademii Piłkarskiej Lechii Michał Zając zadbał o nagłośnienie i oprawę muzyczną, trener Kacper Giełzak wraz z koordynatorem Akademii Piłkarskiej Lechii Krzysztofem Baranem odpowiadali za ogólną organizację wydarzenia. Ze świetniej strony pokazali się również rodzice dzieci z rocznika 2013, którzy przygotowali sklepik z napojami oraz pysznymi przekąskami. Każdy mógł skosztować m.in. ciast i słodkości.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dyrekcji oraz kierownikowi gospodarczemu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4. Szkoły Podstawowej nr 1 im. Aleksandra Kamińskiego za wynajęcie obiektu sportowego.