Pobiegli z okazji jubileuszu szkoły

Uczniowie, nauczyciele, sympatycy szkoły pokonali trasę eksponując rok ,,1983” jako ten, w którym placówka rozpoczęła działalność w siedzibie przy ul. T. Ostrowskiego. 18 kwietnia bieg po tym właśnie hasłem upamiętnił 40 – lecie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków.

Wyjątkowym gościem, który prowadził kolumnę biegnących była mistrzyni olimpijska Wanda Panfil. Na zakończenie wydarzenia w szkole odsłonięto pamiątkowe grafiki poświęcone ikonom sportowym wszystkich biegaczy – Bronisławowi Malinowskiemu i Wandzie Panfil. Dla wielu tomaszowian oboje są wzorami do naśladowania ze względu na swoje wyjątkowe osiągnięcia – światowe rekordy i medale zdobywane na najważniejszych zawodach sportowych. Poza płaszczyzną sportową, młodzi pasjonaci biegania, mogą znaleźć w osobach pani Wandy i pana Bronisława mnóstwo szlachetnych i wartościowych cech przydatnych w codziennym treningu: pracowitość, upór i konsekwencję. Grafiki nie mogłyby powstać gdyby nie pamiątki przekazane przez Wandę Panfil, Sławomira Krężelewskiego prezesa Miejskiego Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej i Antoniego Smolarka inicjatora tomaszowskiego biegu im. B. Malinowskiego.

Dyrekcja, społeczność SP 10 składa podziękowania dla KPP , TZC, ZDiUM za pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa biegaczy.