Gala Finałowa Konkursów poświęconych twórczości ks. Twardowskiego

Szkołą Podstawowa nr 9 im. ks. J. Twardowskiego w Tomaszowie Mazowieckim była gospodarzem Gali Finałowej Konkursów poświęconych twórczości księdza Jana Twardowskiego, która odbyła się 26 kwietnia.

Organizatorom konkursów zależało na tym, by przybliżyć uczniom uniwersalne wartości zawarte w utworach poety, kształtować i rozwijać uzdolnienia literackie oraz umiejętności wypowiadania własnych przemyśleń, doskonalić warsztat recytatorski, rozbudzać wrażliwość na piękno poezji, miłość do języka ojczystego, upowszechniać wśród uczniów kulturę żywego słowa, propagować wartości wychowawcze, a także odkrywać młode talenty.

Wyniki konkursu recytatorskiego:

Kategoria klas 1- 3 szkoły podstawowej:

I miejsce: Hanna Kozłowska – Szkoła Podstawowa nr 1; opiekun: Barbara Sęk
II miejsce: Małgorzata Mucha – Archidiecezjalna Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa; opiekun: Marzena Magiera
III miejsce: Mieszko Kostanek – Szkoła Podstawowa nr 6; opiekun: Lidia Piwińska – Frasińska

Wyróżnienia:
Antonina Balińska - Archidiecezjalna Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa; opiekun: Anna Rudzińska
Amelia Słowińska - Szkoła Podstawowa nr 3; opiekun: Bożena Bożyk
Stanisław Rogoziński - Szkoła Podstawowa nr 1; opiekun: Grażyna Łobodecka

Kategoria klas 4 - 6 szkoły podstawowej:

I miejsce: Julia Jackiewicz -Szkoła Podstawowa nr 3; opiekun: Marta Łaska
II miejsce: Kacper Karaś; opiekun: Agnieszka Fijołek – Smejda
III miejsce: Nadia Malesza -Szkoła Podstawowa nr 11; opiekun: Grażyna Serwa

Hanna Jackiewicz -Szkoła Podstawowa nr 3; opiekun: Marta Łaska
Stanisław Kozłowski -Szkoła Podstawowa nr 8; opiekun: Katarzyna Grochowalska;
Nikola Oleksik – Szkoła Podstawowa nr 10; opiekun: Renata Kołodziejczyk

Kategoria klas 7-8 szkoły podstawowej:

I miejsce: Aleksandra Sobczyńska -Szkoła Podstawowa nr 1; opiekun: Dorota Lizut
II miejsce: Dominika Kwiatkowska -Szkoła Podstawowa nr 10; opiekun: Katarzyna Ziemnicka
III miejsce: Zuzanna Szkudlarska -Szkoła Podstawowa nr 12; opiekun: Elżbieta Bojanowska

Aleksandra Ziółkowska - Szkoła Podstawowa nr 12; opiekun: Mariola Tatarynowicz;
Michalina Goworek - Szkoła Podstawowa nr 6; opiekun: Agnieszka Kujawska;
Maja Chudowolska - Szkoła Podstawowa nr 11; opiekun: Grażyna Serwa

Warunkiem uczestnictwa w konkursie literackim było napisanie pracy stylistycznej na podany temat. Oto wyniki:

W kategorii klas 4-6 szkoły podstawowej:

I miejsce- Tymoteusz Śliwka ze Szkoły Podstawowej nr 8 opiekun: Katarzyna Grochowalska
II miejsce- Konrad Majerz ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie opiekun: Agnieszka Łaska
III miejsce-Julia Czajka ze Szkoły Podstawowej nr 11 opiekun: Grażyna Serwa

Wyróżnienia dla:
Zuzanny Szulc ze Szkoły Podstawowej w Smardzewicach opiekun: Marzena Zrobek
Filipa Kowalskiego ze Szkoły Podstawowej nr 6 opiekun: Ewa Turlik-Kostanek

W kategorii klas 7-8 szkoły podstawowej:

I miejsce - Lena Misiak - Szkoła Podstawowa nr 14; opiekun: Elżbieta Kafar
II miejsce - Michał Marchewka - Szkoła Podstawowa nr 11, opiekun: Grażyna Serwa
III miejsce - Zuzanna Szkudlarska - Szkoła Podstawowa nr 12; opiekun: Elżbieta Bojanowska

Wyróżnienie:
Piotr Politański - Publiczna Szkoła Podstawowa w Gliniku; opiekun: Małgorzata Smolarek.

Na uroczystej gali pojawili się laureaci wraz ze swoimi nauczycielami, którzy przygotowywali ich do poszczególnych konkursów. Konkursy i uroczystość przygotowały następujące panie: Agnieszka Brajer, Joanna Domalik – Dróżdż, Marta Łaska, Kinga Magiera, Anna Niewiadomska, Agnieszka Oleszek, Jolanta Piotrowska, Justyna Przyborek, Martyna Rój, Agnieszka Fijołek- Smejda, Magdalena Sobiesiak, Ilona Zaborek oraz pracownicy szkoły: Marek Grzegorczyk, Monika Kagankiewicz oraz Emilia Świnoga.