Ferie w szkołach

W tym roku ponad 500 tomaszowskich dzieci bierze udział w bezpłatnych półkoloniach zorganizowanych przez szkoły.

Podczas zajęć feryjnych dzieci pod opieką szkolnych wychowawców korzystają z bogatej oferty zajęć przygotowanych zarówno na terenie szkoły, jak i podczas spacerów i wycieczek po Tomaszowie. Ważnym elementem zajęć feryjnych stanowi profilaktyka; pogadanki opracowane przez nauczycieli oraz zaproszonych funkcjonariuszy policji na temat rozmaitych zagrożeń i niebezpieczeństw, które mogą być udziałem dzieci, na przykład w drodze do jak i ze szkoły. Podczas ferii w szkołach ich uczestnicy korzystali m.in. z oferty muzeum i Kina „Helios”, Areny oraz kręgielni, rozwijali swoją kreatywność na zajęciach i warsztatach teatralnych, plastycznych oraz kulinarnych, brali udział w zabawach sportowych i konkursach zręcznościowych.

Ferie w szkołach to niepowtarzalna okazja do ciekawego, aktywnego spędzania wolnego czasu. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z pierwszego tygodnia ferii w placówkach oświatowych.