„Jesienne ciekawostki” – konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Jakub Olszewski oraz Nataniel Kubacki zdobyli pierwsze miejsce w szkolnym konkursie fotograficznym „Jesienne ciekawostki”, który przeprowadził Zespół Szkół nr 4. Przeznaczony był on dla uczniów klas  I – III Szkoły Podstawowej nr 10.

Zdjęcie z wystawy

Drugie miejsce zajęli Filip Jachimowski, Michalina Gogól oraz Igor Mękarski, natomiast trzecie miejsca zdobyli: Zofia Dziubałtowska, Stanisław Harasimowicz oraz Maja Wach.

Konkurs ma propagować fotografię wśród dzieci jako jedną z dziedzin sztuki, kształtować wrażliwość na piękno otaczającej przyrody, rozwijać zmysł obserwacji, zachęcać uczniów do  aktywnego udziału w konkursie, uczyć twórczego wykorzystania czasu wolnego. Do uczestników należało wykonanie zdjęcia, na którym uchwycić mieli piękno otaczającej przyrody, krajobrazu jesiennego. Mogły to być: drzewa, liście, jesienne grzyby, owoce, zwierzątka, krajobrazy, kwiaty, zachód słońca czy poranek.