• Data opublikowania: 2016-09-16

Sprzątanie Świata 2016. Podaj dalej… drugie życie odpadów

4 600 dzieci z tomaszowskich szkół bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2016”. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Podaj dalej … drugie życie odpadów”. W kampanię zaangażowali się również wszyscy pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Zdium

Celem tegorocznej kampanii jest promowanie zasobów i efektywnej segregacji, uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilości wytwarzanych w życiu codziennym odpadów. Akcja zachęca do racjonalnego wykorzystywania nabywanych przez nas przedmiotów, przestrzega przed pochopnym wyrzucaniem ich do kosza oraz zwraca uwagę na bezpośredni wpływ wtórnego wykorzystania surowców na redukcję ilości odpadów, a tym samym miejsca na składowiskach.

Niezbędne worki i rękawice, uczniowie otrzymali od spółki ENERIS Surowce. Po zakończeniu akcji firma odbierze z wyznaczonych miejsc zebrane śmieci.

Zapraszamy również dorosłych do wzięcia udziału we wspólnym sprzątaniu. Chętnych prosimy o kontakt osobisty w Biurze Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim (bud. „C”, piętro I, pokój nr 11) lub pod numerem telefonu: 44 724 23 11 wew. 262.

W ubiegłym roku zebraliśmy 60m3 śmieci.