Złote pióro dla Jakuba Izdebskiego z MCK

Jakub Izdebski, uczestnik zajęć literackich w Miejskim Centrum Kultury został laureatem 26. edycji Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego o Złote Pióro Prezydenta Jaworzna. Zajął pierwsze miejsce w kategorii poezja wśród dzieci od 10 do 14 lat.

W tym roku na konkurs wpłynęło aż 348 prac w kategorii poezja i proza przesłanych przez dzieci, młodzież i dorosłych z całej Polski. Reprezentant Miejskiego Centrum Kultury, który na co dzień doskonali swój talent pod okiem Anny Ziei w MCK Za Pilicą, okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej. Pasją Kuby jest pisanie wierszy i właśnie za jeden z nich – zatytułowany „Hotelowy arogant” − został doceniony przez jury konkursu o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”.

Tekst Jakuba Izdebskiego został opublikowany w pokonkursowym wydawnictwie wraz z innymi nagrodzonymi pracami. Gratulujemy.