• Data opublikowania: 2020-09-01

Zawodnicy Pilicy z medalami

Zawodnicy Pilicy zdobyli trzy medale i 53 pkt SSM podczas Mistrzostw Polski Juniorów Indywidualnych i Parach oraz Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lesznie.

Julia Sidło wywalczyła srebrny medal indywidualnie bijąc swój rekord życiowy w kwalifikacjach 596 kręgli, a w finale 567, ustępując Aleksandrze Bonk z KS Alfa Vector Tarnowo Podgórne, która była poza zasięgiem grając 602 i 615.

Julia wraz z Angeliką Wojtaszek 535 zdobyły również srebrny medal w konkurencji par.

Dobry rezultat osiągnęli też juniorzy choć bez medalu w konkurencjach indywidualnych i parach. Bardzo dobrze zaprezentował się Szymon Klimek 551 i 620 (r. ż.), który osiągnął taki sam rezultat jak zdobywca brązowego krążka. O trzecim miejscu decydowała większa liczba zbieranych, których więcej osiągnął zawodnik Startu Gostyń Kacper Michalak. Zawody indywidualne wygrał Mateusz Klecha z KS Polonia 1912 Leszno 623/604.

Na miejscu 7 i 8 uplasowali się kolejno Mateusz Goździk 562/595 i Szymon Kosz 562/567, którzy w parze zajęli tak nie lubiane przez sportowców 4 miejsce, gdzie do brązu brakło w wyniku łącznym tylko 6 kręgli.

W Drużynowych MP naszych juniorów wsparł junior młodszy Michał Skalski z wynikiem 552 co pozwoliło piliczanom wywalczyć brązowy medal za KS Start Gostyń i KK Dziewiątka Amica Wronki.

W DMP Juniorek naszą drużynę zasiliły 2 juniorki młodsze Aleksandra Przybyła 491 i Daria Zdulska 465. Drużyna juniorek zajęła 5 lokatę.

Trenerzy i zawodnicy bardzo dziękują sponsorom: Zakład Optyczny B.W. Olejniczak, Mesgo Poland, Artom Budownictwo  Spółka z o.o., Zakład Budowlany J.Lasota.