Wakacyjna Olimpiada TKKF-iada 2017

W środę   na stadionie  miejskim w Tomaszowie odbyła się Wakacyjna Olimpiada TKKF-iada      2017. W tym roku nazwa imprezy nawiązywała do 60-lecia Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Po raz pierwszy wakacyjna olimpiada zorganizowana została przez Zarząd Miejskiego TKKF w 1982 roku.

Dzieci na podium

Jej inicjatorem był ówczesny prezes  Antoni Smolarek.  Niezmiennymi celami tej imprezy  jest uatrakcyjnienie wakacyjnego wypoczynku dzieciom i młodzieży, propagowanie idei olimpijskiej i zasad fair play oraz wyłonienie najlepszych  w każdej konkurencji i kategorii wiekowej dziewcząt i chłopców. Uroczyste otwarcie rozpoczęto od wprowadzenia na stadion  ponad 100 uczestników, wśród których  większość  stanowiły  zorganizowane grupy z  półkolonii SP 12 (najliczniejsza,   około 50 osób),  Niepublicznego Przedszkola Promyczek i Młodzieżowego Klubu Sportowego oraz uczestnicy indywidualni. Następnie  wciągnięta została  na maszt flaga PKOl, a po chwili zapłonął znicz olimpijski.

. Jak co roku uczestnicy  rywalizowali  w trzech konkurencjach (bieg 60 m, skok w dal, rzut piłką 1 - 3 kg)  w 5 kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Najlepsi uczestnicy  w tym roku to  zdobywcy 3 złotych  medali Julia Szambelan (SP 10) w kat. 8-9 lat i Marcel Hendzelewski  (SP 12) w kat. 12 – 13 lat oraz Dawid Szambelan (SP 10) w kat. do 7 lat i  Szymon Gajek (G nr 3)   w kat. 14 -16 lat  po 3 medale (2 zł, sr) oraz  Zuzanna Antosiewicz (SP 13) - 3 (2 zł, br)  w kat. 10 – 11 lat. Bardzo dobre wyniki osiągnęli także inni medaliści. Kat. do 7 lat: Rozalia Ogłuszka (P nr 20)  – 2  złote, Leon Badura    (P nr 7) – 1zł, 1 sr, Gabriela Pawlak  (Promyczek) -  3 (1 sr, 2 br). Kat. 8-9 lat: Tobiasz Będziński  (SP 12) –  2 złote, Maciej Bielejewski (SP 8) – 2 sr, 1 br. Kat. 10-11 lat: Aleks Jóźwik (SP 1) – 1 zł, 1 sr.  Kat. 12-13 lat: Karolina Bieganowska (MKS)  –  1 zł, 2 sr., Małgorzata Kompa (SP 12) – 1 zł, 1 sr., Olimpia Adamowicz (SP 1) – 1 zł, 1 br, Olaf Okulski (SP 1) – 2 sr, 1 br.  Kat. 14-16 lat: Maja Pierzchała (MKS) – 1 zł, 1 sr, Filip Małocha (MKS) – 1 zł,       2 br, Piotr Zieliński (G nr 3) – 2 sr, 1 br.  Fundatorem medali był Urząd Miasta. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy od kilku lat fundowane przez Adama Walczaka,             a najlepszym wręczono także  nagrody Polskiego Komitetu Olimpijskiego.  W tym roku najmłodszym uczestnikami byli 4-latki – Julian Kawecki, Olgierd Cieślak, Oliwier Wach, Wojciech Wolniewicz. Głównym organizatorem wakacyjnej olimpiady było Ognisko TKKF ZNP przy współudziale Urzędu Miasta, ZOP TPD, ZOP ZNP, Komendy Hufca ZHP.  Sędziowaniem  konkurencji zajęło się Ognisko TKKF ZNP i MKS  z trenerami Beatą Goździk i Arkadiuszem Lechowiczem. W olimpiadzie dzielnie  pomagali też harcerze z dh. phm. Kamilem Borkowskim. Wśród uczestników rozlosowano wiele nagród ufundowanych przez TPD i ZNP. Trofea wręczali tomaszowski olimpijczyk Jaromir Radke, wiceprezes Zarządu Miejskiego TKKF Adam Walczak, Marek Hendzelewski ambasador tomaszowskiego sportu, członek Zarządu OTKKF ZNP i Danuta Wypart z Zarządu Powiatowego TPD.

Wakacyjna olimpiada już od ponad 15 lat jest  kontynuacją znanej akcji dobroczynnej „SERCE NA DŁONI”. Zarząd Ogniska TKKF ZNP dziękuje wszystkim organizatorom, fundatorom i wolontariuszom, bo wspólnym wysiłkiem  także w tym roku była to udana impreza i  niewątpliwie uatrakcyjniła wypoczynek dzieciom  i młodzieży.

Źródło: Antoni Smolarek