Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na wrotkach. Sukcesy tomaszowian

Od 12 do 14 maja w Tomaszowie Lubelskim na nowym dwustumetrowym torze wrotkarskim rozegrane zostały Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na wrotkach. Tomaszów Mazowiecki reprezentowała  grupa 37 zawodników z kategorii senior, junior A, Junior B, Kadet, Młodzik i  Junior D2.

FOTO

W  pierwszym dniu zawodów  zawodnicy IUKS ,,Dziewiątka” zdobyli 5 złotych medali  1 srebrny i 1 brązowy. W drugim dniu TMP zawodnicy IUKS Dziewiątka zdobyli jeszcze na dystansach 6 złotych medali 4 srebrne i jeden brązowy, a w sztafetach amerykańskich dorzucili jeszcze  2 srebrne i 3 brązowe medale. Łącznie dorobek medalowy  IUS ..Dziewiątka” w TMP to 22 medale  11 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych.

Wicemistrzyniami Polski w biegu sztafetowym w kat. Open kobiet na dyst. 3000m została sztafeta IUKS Dziewiątka w składzie : Bosiek Karolina, Gąsecka Karolina i Jabrzyk Natalia. 4 złote medale na wszystkich dystansach w kat juniorek A zdobyła Karolina Gąsecka. 4 złote medale w kat. młodzik zdobył Szymon Wojtakowski. Jakub Piotrowski  kat Juniora B zdobył 2 złote medale i jeden srebrny. Karolina Bosiek w kat Juniorek B w najsilniej obsadzonej kategorii zdobyła 3 medale: złoty, srebrny i brązowy; Kaczmarek Olga w kat. juniorek A zdobyła 2 srebrne medale i jeden brązowy.

W biegach sztafetowych w kat. kadet srebrny medal wywalczyła sztafeta kobiet w składzie : Kopacz Daria Pluta Zofia i Owczarek Jagoda; a  brązowy sztafeta mężczyzn w składzie: Rybiński Kamil, Nowak Jakub i Kępa Jakub. W kategorii młodzik sztafety dziewcząt w składzie : Kozar Kaja, Adamowicz Olimpia, Rybińska Natalia i chłopców w składzie : Balcerczyk Dawid, Korneluk Artur i Kochmaniewicz Mateusz zdobyły brązowe medale. Pierwsza sztafeta młodzików w składzie Wojtakowski , Bielas ,  Pluta mająca szanse na złoty medal została zdyskwalifikowana za nieprawidłowa zmianę.

Zawodnicy IUKS ,,Dziewiątka " bardzo dobrze zaprezentowali się w tej imprezie poza medalami zajęli wysokie miejsca w rywalizacji w poszczególnych kategoriach wiekowych. Te sukcesy dadzą pozytywny zastrzyk energii, motywacji i zapału do dalszej pracy. Najbliższe zawody to GP Tomaszowa Maz. Super Talent 2017 dala dzieci i młodzików rozgrywane 9-10.06.2017r.na torze wrotkarskim w Tomaszowie Maz. oraz Uliczne MP we Wrocławiu rozgrywane 17-18.06.2017r.

Wyniki zawodników IUKS ,,Dziewiątka” na poszczególnych dystansach w kat. wiekowych.

Młodziczki 300m 12m Kozar Kaja;18m Rybinska Natalia;19mAdamowicz Olimpia; 20mKompa Małgorzata; 21mBielas Klaudia.;23m Krzyżańska Joanna ;24m Domagała Wiktoria

Młodzicy 300m   1m Wojtakowski Szymon;14m Pluta Antoni;16m Bielas Mikołaj;18m Balcerczyk Dawid;19m Korneluk Artur;25m Kochmaniewicz Mateusz