Tomaszowianka laureatką XX Ogólnopolskiego i XXXIV Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2016”

Izabela Rudzka, uczestniczka cotygodniowych zajęć literackich w Dzielnicowym Ośrodku Kultury filii Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim została laureatką XX Ogólnopolskiego i XXXIV Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2016” pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej.

Izabela Rudzka oraz Anna Zieja

Organizatorem konkursu jest Spółdzielnia Mieszkaniowa „Złote Łany” oraz Urząd Miasta Bielska-Białej. W jury zasiedli: Tomasz Jastrun – przewodniczący, Jan Picheta, Juliusz Wątroba oraz Irena Edelman – sekretarz. Oceniający nagrodzili 100 autorów najlepszych prac z grona 613 uczestników, przyznając im równorzędne nagrody. Utwory zostały wybrane spośród 1461 nadesłanych z całej Polski. Izabela Rudzka szlifuje swój warsztat pisarski od dwóch lat pod kierunkiem Anny Ziei, opiekuna Klubu Przyjaciół Literatury.

Sześć autorskich utworów tomaszowianki zostało zgłoszonych do oceny: wiersze o mamie pt. „Czarodziejka w fartuszku”, „Kobieta przedsiębiorcza”, poetyckie bajki z morałem: „Plotkara kura Klara”, „Szczery uśmiech”, refleksja o aniołach pt. ”Skrzydlaci przyjaciele” oraz żartobliwe rymy o porannym wstawaniu pt. „Słodki budziciel”.

Piątoklasistka wraz z instruktorką, uczestniczyć będzie 21 października br. w gali finałowej Przeglądu w sali Spółdzielczego Centrum Kultury „Best” w Bielsku-Białej. Młoda miłośniczka poezji weźmie udział w podsumowaniu przeglądu, jak również w warsztatach prowadzonych przez jurorów oraz w panelu dyskusyjnym pt. „Czy literatura jest potrzebna?” moderowanym przez Artura Pałygę, cenionego dramaturga, dawnego Lipowicza. Dodatkową atrakcją uroczystości będzie koncert Czesława Mozila.