Starty naszych łyżwiarzy na ME

Podczas mistrzostw Europy w wieloboju i wieloboju sprinterskim w Heerenveen w Holandii Karolina Bosiek – zawodniczka Pilicy Tomaszów Mazowiecki, była najszybsza na 500 metrów (był to najlepszy wynik polskiej reprezentacji w pierwszym dniu łyżwiarskich mistrzostw Europy), uzyskując czas 38,68 i ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy! W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Karolina Bosiek ostatecznie zajęła 12 miejsce (121.111). Tuż za nią (na 13 miejscu) uplasowała się Natalia Czerwonka – Arena Tomaszów Mazowiecki.

W wieloboju sprinterskim mężczyzn 10 miejsce w klasyfikacji generalnej zajął zawodnik Pilicy Tomaszów Mazowiecki – Damian Żurek (141.545), dla którego był to pierwszy start na ME. Natomiast w wieloboju sprinterskim kobiet startowała zawodniczka Pilicy Tomaszów Mazowiecki Natalia Jabrzyk i zajęła 15 miejsce (160.025).

W/w zawodnicy są wychowankami trenera Wiesława Kmiecika, także obecnego na ME. Mistrzostwa Europy w wieloboju i wieloboju sprinterskim w Heerenveen w Holandii odbyły się 16 i 17 stycznia. Serdecznie gratulujemy!