„Poeci bawią dzieci” czyli XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

13 przedszkoli z Tomaszowa Mazowieckiego i Ujazdu wzięło udział w XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym 19 maja w Przedszkolu nr 20 przez Renatę Pakowską i Dorotę Paś.

Zdjęcie lauretów

Konkurs przeznaczony był dla dzieci 5 i 6-letnich, każde przedszkole mogło zgłosić jednego uczestnika. Akcja ma m.in. zainteresować dzieci literaturą, sztuką recytacji i kulturą słowa, zachęcić do prezentowania swoich umiejętności, integrować z wychowankami i wychowawcami z innych przedszkoli oraz kształtować postawę i uczyć zdrowej rywalizacji. A oto wyniki:

Kalina Ogórek  z  Przedszkola  nr 14

„Kwoka”- Jan Brzechwa

Przygotowała – Katarzyna Sandelewska

Bartłomiej Kowalski z Przedszkola  nr 20

„Żuk” – Jan Brzechwa

Przygotowały -  Beata Kardynia i Beata Zdulska

Wiktoria Kacperek  z Przedszkola nr 10

„Brudas”- Jan Brzechwa

Przygotowała -  Ewa Zielińska

Wyróżnienia:

Nadia Węglewska z Przedszkola nr 8

„Żaba Wspaniała”- Elżbieta Białkowska

Przygotowały -  Elżbieta Bernacka i Katarzyna Jop

Jana Miłek z Przedszkole nr 3

„Kaczka Dziwaczka” – Jan Brzechwa

Przygotowała  –  Danuta Świtkowska

Jury w składzie: Halina Szczucińska (zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji  i Sportu),  Joanna Chojnacka (przedstawiciel Biblioteki Młodzieżowej),  Dorota Karwas (dyrektor Zespołu Przedszkolnego) dokonało  oceny uczestników konkursu biorąc pod uwagę:

• dobór tekstu
  • pamięciowe opanowanie tekstu
  • interpretację utworu
  • ogólny wyraz artystyczny

Każde dziecko zostało nagrodzone i wyróżnione specjalnym upominkiem – książką, dyplomem. Podziękowania  należały się również nauczycielkom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Zdjęcie z występu przedszkolaków

Wspólnie spędzony czas umilił  występ dziewczynek z grupy III z Przedszkola nr 20, które zatańczyły piosenkę: „Chokolate” oraz wspólne zabawy i pląsy. Zaśpiewała też Agatka Wójcik z grupy III z Przedszkola nr 20 piosenkę pt. „ Przyjaciel przyrody”.