Parada Uliczna w ramach Dni Tomaszowa

W minioną sobotę w ramach Dni Tomaszowa mieliśmy okazję obejrzeć Paradę Uliczną. W wydarzeniu wzięło udział 28 podmiotów, w tym 23 organizacje pozarządowe, 3 grupy nieformalne oraz 2 spółki miejskie. Pomimo ogromnych upałów i ogromnego zainteresowania meczem Polska-Szwajcaria, prezentacji dokonała grupa ok. 500 osób, za co bardzo dziękujemy.

parada

Kolejny raz tomaszowskie organizacje dały znać o swojej sile i zaangażowaniu. Na Paradzie mogliśmy podziwiać zabytkowe pojazdy samochodowe i motocyklowe, umiejętności sportowców oraz ich klubowe stroje, atrakcje teatralne, muzyczne i sceniczne. Nie zabrakło elementów patriotycznych, ale i bajkowych. Ogromne zainteresowanie wzbudziła prezentacja klasy pożarniczej na platformie w stylu hawajskim. Zostały również zaprezentowane nowe wozy strażackie zakupione przez miasto w ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całość Parady poprowadził Fordem model T z 1924 r. prezydent Tomaszowa Marcin Witko w asyście postaci z herbu Miasta, czyli panny i niedźwiedzia.

Podmioty, które wzięły udział w tegorocznej Paradzie (wg kolejności przejazdu), to:

1)         Integracyjny Uczniowski Klub Sportowy DZIEWIĄTKA

20)      Związek Strzelecki „STRZELEC” OSW

21)      Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

22)      Polski Związek Głuchych

23)      Tomaszowskie Stowarzyszenie „AMAZONEK”

24)      Klasa Pożarnicza Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3

25)      Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej

26)      Miejski Zakład Komunikacji w Tomaszowie Mazowieckim

27)      Ochotnicza Straż Pożarna Białobrzegi

28)      Ochotnicza Straż Pożarna Ludwików

Dziękujemy wszystkim organizacjom za aktywny udział w imprezie i pomysłowe przygotowanie korowodów. Dziękujemy, że mimo upału, historycznego dla Polski meczu, byliście z nami.

Szczególne podziękowania kierujemy do Automobilklubu Tomaszowskiego, Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej, OSP Białobrzegi, OSP Ludwików i Miejskiego Zakładu Komunikacji za nieocenioną pomoc w organizacji Parady.