• Data opublikowania: 2022-04-25

Nowe boiska coraz bliżej

Już niebawem tomaszowskie szkoły będą mogły się pochwalić nowymi boiskami w SP nr 12, w SP nr 8 i na osiedlu „Niebrów” (obok SP nr 10). Prace nad budową nowoczesnych obiektów sportowych przy miejskich placówkach oświatowych  przebiegają zgodnie z planem. Wraz z nadejściem wiosny kontynuowane są kolejne etapy inwestycji.

W Szkole Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 przy ul. Wiejskiej w ramach realizacji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego (Projekt TBO - „Centrum sportowo-rekreacyjne AKTYWNA DWUNASTKA - rozbudowa zaplecza sportowego wokół boisk) trwa rozbudowa zaplecza sportowego wokół „Orlika”. Inwestycja przewiduje wykonanie profesjonalnej bieżni okólnej o nawierzchni poliuretanowej o długości ok. 300 m z przedłużoną prostą - 100 m oraz skocznią w dal i rzutnią. Powstający obiekt będzie bezpiecznym miejscem do czynnego spędzania wolnego czasu. Z profesjonalnej bieżni skorzysta zarówno społeczność szkolna jak i i okoliczni mieszkańcy. Koszt inwestycji to 886.495,51 zł.

Z kolei w ramach projektu „Park Niebrowski  – Boisko wielofunkcyjne – TBO” powstanie boisko wielofunkcyjne wyposażone w bieżnię, skocznię do skoku w dal, boisko do piłki nożnej, do gry w badmintona, rzutnię do pchnięcia kulą oraz boisko do siatkówki plażowej. Do boiska zostanie wytyczona droga dojazdowa z miejscami parkingowymi (w tym miejsce przeznaczone dla osób niepełnosprawnych) oraz chodnik wewnętrzny i schody terenowe. Wokół obiektu zamontowane zostaną elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery.
Boisko zostanie wyposażone w instalację odwadniającą bieżnię, kanalizację deszczową, instalację oświetleniową i monitoring. Realizacja zadania obejmuje także zakup i montaż kompleksowego wyposażenia sportowego. Aktualnie na obiekcie zakończyły się prace ziemne. Kolejny plan realizacji inwestycji rozpoczął się wiosną. Kwota inwestycji wynosi 1.997.311,49 zł.

Miasto przystąpiło także do realizacji budowy obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 8 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 przy ul. Stolarskiej. W ramach inwestycji powstanie rzutnia do pchnięcia kulą, boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Inwestycja objęła m.in. rozbiórkę elementów zagospodarowania terenu, budowę: dwóch płyt boiska o nawierzchni poliuretanowej,  trzytorowej bieżni okólnej z zeskocznią do skoku w dal, ogrodzenia płyty boiska do siatkówki. Obiekt będzie oświetlony. Koszt inwestycji to 1.933.614,24 zł. Prace rozbiórkowe i ziemne już się zakończyły. Zakończono także prace instalacyjne.