Masz problem ‒ zadzwoń!

Od 20 kwietnia br. działa Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Za jego pośrednictwem osoby potrzebujące wsparcia mogą uzyskać poradę specjalistów, terapeutów, psychologów i interwentów kryzysowych.

Infolinia dla dzieci i młodzieży z województwa łódzkiego dostępna jest 7 dni w tygodniu pod numerem tel. 726 611 611 w godz. 12-20. Natomiast od godz. 20 do północy wsparcie specjalistów można uzyskać za pośrednictwem mediów społecznościowych (na Snapchacie oraz Messengerze).

Projekt finansowany jest przez Samorząd Województwa Łódzkiego, natomiast koordynowany przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Na razie telefon zaufania funkcjonował będzie do 14 czerwca.