• Data opublikowania: 2021-12-16

LII sesja Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego

LII sesja Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego w trybie stacjonarnym w sali obrad nr 22 Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim z następującym proponowanym porządkiem obrad:

1. Otwarcie obrad LII sesji i powitanie zebranych.
2. Przedstawienie porządku obrad LII sesji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego.
3. Przyjęcie protokołu z LI sesji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego z dnia 25 listopada 2021 roku.
4. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Tomaszowa Mazowieckiego na lata 2022 – 2038.
4.1 Przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej (uchwała RIO nr III/187/2021) o projekcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz o możliwości sfinansowania deficytu budżetowego w 2022 roku.
5. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia „Budżetu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego na rok 2022”.
5.1 Przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej (uchwała RIO nr III/186/2021) o projekcie Budżetu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego na rok 2022.
6. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w „Budżecie Miasta Tomaszowa Mazowieckiego na rok 2021”.
7. Podjęcie uchwały o zmianie uchwały Nr XXXIX/279/2020 Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Tomaszowa Mazowieckiego na lata 2021 - 2036.
8. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2021.
9. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym w Tomaszowie Mazowieckim.
10. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Przedszkola nr 3 w Zespole Przedszkolnym w Tomaszowie Mazowieckim.
11. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Przedszkola nr 8 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Tomaszowie Mazowieckim.
12. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Tomaszowa Mazowieckiego na lata 2021-2030.
13. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Integracji Społecznej Osób Uzależnionych i Ich Bliskich na 2022 rok.
14. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022.
15. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia planu pracy Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego na 2022 rok.
16. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia planu pracy Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego na 2022 rok.
17. Przyjęcie planów pracy stałych komisji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego na 2022 rok.
18. Sprawozdanie z realizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki za 2020 rok.
Informacja o działalności Prezydenta Miasta w okresie między sesjami oraz
z wykonania uchwał podjętych na poprzedniej sesji.
Korespondencja i sprawy różne.
21. Zamknięcie obrad LII sesji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego.