Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Jest już przetarg na budowę parkingu przy dworcu PKP w Tomaszowie

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i budowę 88 nowych miejsc dla samochodów (4 z nich będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych) przy tomaszowskim dworcu kolejowym. Parking ma zostać oddamy do użytku w 2025 roku.

Inwestycja poprawi warunki codziennych dojazdów ze stacji kolejowej Tomaszów Mazowiecki. Dzięki budowie nowego parkingu podróżni bezpiecznie i wygodnie będą mogli przesiąść się z samochodów do pociągów.

Wartość inwestycji to ok. 1,5 mln zł. Zadanie zostanie zrealizowane ze środków „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”. Po zakończeniu prac parking zostanie przekazany pod zarząd PKP SA.

Przypomnijmy, że na konferencji dotyczącej powyższej inwestycji minister Dariusz Klimczak zapowiedział również remont budynku dworca.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij