Dzieci z Ukrainy na koloniach w Tomaszowie

23-osobowa grupa dzieci z zespołu Wołyńskie Słowiki z ukraińskiego Łucka przebywa na koloniach językowo – artystycznych w Tomaszowie Mazowieckim. To wspólny projekt miasta i stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oddział w Łodzi mający na celu integrację środowisk polonijnych na Ukrainie.

FOTO

Dzieci przyjechały do Tomaszowa Mazowieckiego w piątek, 3 sierpnia. W programie nie zabrakło m.in. nauki języka polskiego, zajęć sportowych w Arenie Lodowej i na basenie „Złota Rybka”, zwiedzania atrakcji turystycznych Tomaszowa Mazowieckiego i okolic, a także wycieczek do Smardzewic, Spały, Łodzi i Warszawy. We wtorek (7 sierpnia) dzieci spotkały się z prezydentem Tomaszowa Mazowieckiego Marcinem Witko. 14 sierpnia o godz. 11.30 zespół Wołyńskie Słowiki wystąpi na pl. Tadeusza Kościuszki.