Dopalacze-życia wypalacze. Konkurs dla uczniów na prezentację i spot

8 grudnia 2017 roku o godzinie 11:15 w sali kinowej Kina Helios w Galerii Tomaszów odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na prezentację multimedialną i profilaktyczny spot audio-filmowy ukazujące zagrożenia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych (narkotyki i dopalacze) oraz promujący zdrowy styl życia, wolny od uzależnień.

FOTO

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych (prezentacja multimedialna), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (spot audio-filmowy) z terenu miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Zgłoszono 27 prac. Ich poziom był bardzo wysoki, co świadczy o świadomości młodzieży na temat zjawiska uzależnień i dopalaczy, a także o ich wiedzy na temat profilaktyki związanej z tym tematem. Nagrody czyli tablety, sprzęt elektroniczny oraz bilety do kina zostały ufundowane przez Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim i Kino Helios.

Nagrody w kategorii prezentacja multimedialna w Szkole Podstawowej otrzymali:

Beniamin Kisiel i Gabriel Pierzyna z klasy VII C ze Szkoły Podstawowej Nr 10
im. Tomaszowskich Olimpijczyków za zajęcie I miejsca i przygotowanie prezentacji multimedialnej
pt. „Uzależnienia są bez przyszłości – wybierz życie”

Piotr Zwardoń i Jakub Kacprzyk z klasy VII C ze Szkoły Podstawowej Nr 12 za zajęcie II miejsca
i przygotowanie prezentacji multimedialnej pt. „Dopalacze”

Nikola Snopek i Oliwia Życka z klasy V C ze Szkoły Podstawowej Nr 8 za zajęcie III miejsca
i przygotowanie prezentacji multimedialnej pt. „Dopalacze - życia wypalacze”

Justyna Borkowska, Nadia Charkiewicz, Karina Nowak z klasy VII A ze Szkoły Podstawowej
Nr 12 otrzymały wyróżnienie za przygotowanie prezentacji multimedialnej pt. „Dopalacze życia wypalacze”

W kategorii spot audio-filmowy w klasach gimnazjalnych:

Wiktoria Kubryn, Aleksandra Kwaśniczko, Miłosz Sęk, Dominika Skoneczna z klasy III S Gimnazjum 4
w Szkole Podstawowej Nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków za zajęcie I miejsca i przygotowanie profilaktycznego spotu audio-filmowego pt. „Zarażaj pasją – nie uzależnieniem!”

Nikola Kogut, Zuzanna Łępicka, Olga Smok z klasy III A Gimnazjum Nr 4 w Szkole Podstawowej Nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków otrzymały wyróżnienie za przygotowanie profilaktycznego spotu audio-filmowego pt. „Jesteś wolny? Nie pozwól, aby używki Cię Spętały”

Nagrodzone spoty zostały wyemitowane na ekranie kinowym. Po ogłoszeniu wyników młodzież i zaproszeni goście obejrzeli film pt. „Najlepszy”.

Po projekcji filmu swoje historie opowiedziały: tomaszowska Mistrzyni Świata Wanda Panfil oraz tomaszowska policjantka, tegoroczna mistrzyni świata w taekwon-do st. sierż. Marta Mysur.

Młodzież otrzymała jasny przekaz, że to dzięki własnemu samozaparciu i zdrowemu stylowi życia, a nie zażywaniu środków psychoaktywnych (dopalaczy, używek i wspomagaczy) można osiągnąć największy sukces.

Konkurs zorganizowany został przez Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim i Komendę Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim w ramach realizacji zadania pn. „Dopalacze-życia wypalacze – działania związane z zapobieganiem i walką z dopalaczami wśród dzieci i młodzieży z terenu miasta Tomaszowa Mazowieckiego” dofinansowanego w 2017 roku z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.