"Wieczór z kolędą" w DOK-u

W ramach świątecznego upominku dla społeczności dzielnicy Białobrzegi, w Dzielnicowym Ośrodku Kultury filii MCK w Tomaszowie Mazowieckim, 20 grudnia zorganizowano "Wieczór z kolędą".

Zdjęcie z Wieczoru z kolędą

Śpiewem dwustuletniej, austriackiej kolędy "Cicha noc", spotkanie rozpoczął duet wokalny Maja Ludwiczak (córka) i Monika Ludwiczak (mama). W pierwszej części wystąpiły dzieci uczestniczące w zajęciach artystycznych ośrodka. Zespół teatralny "Mały HORROREK" zaprezentował przedstawienie jasełkowe o narodzeniu Jezusa, wzbogacone śpiewem staropolskich kolęd w wykonaniu uczestników zajęć wokalnych. Duety wokalne Izabela Rudzka i Mikołaj Bednarek oraz Julia Stodulska i Maja Ludwiczak zaśpiewały także współczesne kolędy i pastorałki. Druga część wieczoru należała do zaproszonych artystów, wielopokoleniowego, amatorskiego chóru Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe. Trzydziestu sześciu chórzystów, pod dyrekcją Zdzisława Odrobiny, przedstawiło bożonarodzeniowy recital składający się z dawnych kolęd i pastorałek, a także kolęd współczesnych w aranżacji i z akompaniamentem pianisty i aranżera Rafała Odrobiny.

Zespół teatralny przygotowała Iwona Jabłońska a wokalistów Karolina Kozar, instruktorki DOK-u. Świąteczny wystój sali zorganizowała Iwona Jabłońska, ceramiczne upominki dla chórzystów wykonała Aleksandra Dębiec i Bartłomiej Trojak, pierniczki dla występujących dzieci upiekła Ewelina Rudzka, świąteczne ciasta na poczęstunek artystów przygotowały członkinie Klubu Seniora DOK, obsługę nagłośnienia zapewnił Dariusz Wójciak.

Źródło: Dzielnicowy Ośrodek Kultury