Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Tomaszów Mazowiecki przyjazny pszczołom! Sprawdź jakie rośliny sadzić

W Tomaszowie prowadzonych będzie szereg działań, które mają pomóc pszczołom. W Polsce występuje ponad 470 gatunków pszczół, z czego aż 222 to gatunki zagrożone wyginięciem! Miasto podpisało w czerwcu deklarację popierającą Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom. Sprawdźcie jakie rośliny sadzić! 

W 2018 roku w naszym mieście dokonano nasadzeń na terenach zielonych należących do gminy roślin przyjaznych pszczołom (Lista roślin przyjaznych pszczołom). We wrześniu prowadzone będą spotkania z pszczelarzem w przedszkolach.

zdjęcie pszczoły 

Rośliny przyjazne pszczołom może zasadzić każdy na swoim podwórku do czego mocno zachęcamy!

 

Najważniejszą rolą pszczół w przyrodzie jest zapylanie roślin. Szacuje się, że dzięki ich pracy powstaje 3/4 światowej produkcji żywności. Zawdzięczamy im aż 4 tys. odmian warzyw i owoców.

W ostatnich latach obserwujemy wyraźny spadek liczebności owadów zapylających. Zdaniem naukowców zjawisko to ma kilka przyczyn, jednak podstawową jest degradacja środowiska naturalnego.

Pliki do pobrania


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij