Młodzicy z KS „Pilica” Tomaszów Mazowiecki zdeklasowali rywali

W Zakopanem 8 i 9 lutego 2020 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Łyżwiarstwie Szybkim. Rywalizację wśród mężczyzn zdominował Szymon Wojtakowski z tomaszowskiej „Pilicy”, który triumfował na każdym z czterech dystansów. Z dwoma złotymi i dwoma srebrnymi medalami na dystansach z zawodów wróciła również  jego klubowa koleżanka Aleksandra Czapnik.

mistrzostwa Polski młodzików łyżwairstwo Zakopane 2020

Na mistrzostwach młodzików w Zakopanem Klub Sportowy „Pilica” reprezentowało siedem zawodniczek i dziewięciu zawodników. Łącznie zdobyli 17 medali, w tym osiem złotych, pięć srebrnych i cztery brązowe. Dzięki temu tomaszowska „Pilica” wygrała w rywalizacji klubowej z dorobkiem 73,33 pkt, nie dając rywalom żadnych szans. Kluby z drugiego i trzeciego miejsca miały ex aequo po 18,67 pkt.

Mistrzem Polski młodzików na wszystkich dystansach ‒ 500, 1000, 1500 i 3000 m ‒ został Szymon Wojtakowski, wygrywając tym samym w rywalizacji wielobojowej i przywożąc do Tomaszowa sześć złotych medali.

W rywalizacji mężczyzn Antoni Pluta sięgnął po srebro na 500 m i brąz na 1000 m, a Dawid Balczerczyk po brąz na 3000 m. Był też czwarty na 1500 i 1000 m, co dało mu trzecie miejsce w klasyfikacji wielobojowej.

W biegu drużynowym w kat. mężczyzn  całe podium zajęli zawodnicy „Pilicy”. Pierwsze miejsce wywalczyli Wojtakowski, Balczerczyk i Pluta. Tuż za nimi (na miejscu drugim) uplasowali się: Mikołaj Bielas, Filip Cyniak i Piotr Borkowski, a na miejscu trzecim: Bartłomiej Lenarcik, Mateusz Kochmaniewicz i Szymon Kwapisz.

Wśród młodziczek pięć medali wywalczyła Aleksandra Czapnik, która była dwa razy pierwsza na 500 m, druga na 1000 i na 1500 m, co dało jej drugie miejsce i srebrny medal w rywalizacji wielobojowej.

Bardzo dobrze zaprezentował się też Mikołaj Bielas, który w swojej kategorii wiekowej był drugi  w wieloboju.

Zawody w Zakopanem były kwalifikacjami do Mistrzostw Europy Viking Race, które odbędą się 28-29 lutego br. w Holandii. Zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy i zawodniczki z kat. C2 i C1 do reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej i wśród tego składu będziemy mieć naszych tomaszowskich przedstawicieli.

Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom: Rolandowi Cieślakowi, Marcinowi Jabłońskiemu oraz Rafałowi Ślusarskiemu.

Źródło: KS "Pilica"