Książki wieczorową porą smakują najlepiej

Mogli się o tym przekonać uczestnicy Nocy Bibliotek. Była to już druga edycja ogólnopolskiej, wieczorno-nocnej imprezy, która promuje czytelnictwo i biblioteki. Tomaszowska książnica po raz pierwszy uczestniczyła w tym przedsięwzięciu. W tym roku hasłem przewodnim Nocy Bibliotek było „Wolno czytać!”.

Występy dzieci w trakcie nocy bibliotek

Do korzystania ze zbiorów biblioteki zachęcała dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Ewa Adamska, czytelnicy mieli również możliwość wysłuchania występów dzieci i młodzieży.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12. Młodzi artyści wystawili inscenizację słowno-muzyczną pt. „Strajk w bibliotece”. Uczniowie przygotowywali się do występu pod kierunkiem Jolanty Fałek i Agnieszki Kozery. Widownię urzekła dobrze zagrana rola surowej bibliotekarki, oczywiście wierzymy, że czytelnicy zawsze w tomaszowskiej bibliotece spotykają się z uśmiechniętymi pracownikami. Następnie wystąpiła Weronika Skorupa z Klubu Sportowego Aster, finalistka drugiej edycji programu „Mali Giganci” – z grupy „Chyżaki”. Julia Stępień wokalistka z Ośrodka Kultury „Tkacz” zabrała słuchaczy do świata ulubionych bajek, śpiewając „Naprawdę chcę” i „Pierwszy raz, jak sięga pamięć”; w drugiej piosence na scenie ponownie pojawiła się finalistka „Małych Gigantów”. Również Zuzanna Borowska, uczennica Zespołu Szkół nr 4, laureatka „Tomaszowskiej Wiosny” 2016 oczarowała naszych czytelników pięknym głosem. Zuzia zaśpiewała dwie piosenki, pierwsza z repertuaru Anny Jantar „Zawsze gdzieś czeka ktoś” oraz piosenkę Andrzeja Koryckiego pt. „Fale”. Jako ostatnia zaprezentowała się Weronika Hes z Młodzieżowego Domu Kultury, laureatka „Tomaszowskiej Wiosny” 2016, zagrała na skrzypcach utwór Perpetuum Mobile Boccheriniego, czym wzruszyła widownię. Po zakończeniu muzyczno-literackej części Nocy Bibliotek najmłodsi czytelnicy w pokoju bajek zaprzyjaźnili się ze Stowarzyszeniem Pozytywnie Ambitnych Marzycieli. Jego członkinie przygotowały szereg zabaw, m.in. kalambury, gdzie dzieci odgadywały tytuły książek, na każdego zwycięzcę czekał upominek. Serca najmłodszych podbił łaciaty gość, krówka, która czuwała, by podczas Nocy Bibliotek na twarzach małych podopiecznych gościł uśmiech. Sporym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko, gdzie dzieci mogły zrobić sobie zakładki do książek. Klub Miłośników Fantastyki „Elysium” zaprosił do wspólnych rozgrywek, gry były niezwykle ciekawe dla czytelników w każdym wieku. Nie mogło zabraknąć wspólnego, głośnego czytania. Również można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z książką w ręku.