Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

• Data opublikowania: 2015-10-27

Dziewiąte zwycięstwo Lechii

W 14 serii meczów III ligi, piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki pokonali w wyjazdowym spotkaniu drużynę Błękitnych Raciąż 4:0. W rezultacie, tomaszowianie tracą tylko jeden punkt do lidera tabeli - Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Wynik meczu otworzył w 14 minucie Wiktor Żytek. Później bramkarza gospodarzy pokonywali odpowiednio: Krystian Kolasa (48 min.), ponownie Wiktor Żytek (58 min.) i Kamil Szymczak (69 min.). Od 52 minuty, Lechia grała z przewagą jednego zawodnika, gdyż czerwoną kartką został ukarany pomocnik Błękitnych - Tomasz Grudzień.

Było to dziewiąte zwycięstwo tomaszowian w obecnych rozgrywkach. W rundzie jesiennej, Lechia zagra jeszcze trzy mecze. Kolejne dopiero 8 listopada, na własnym stadionie z Bronią Radom (godz. 11).

Błękitni Raciąż - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:4 (0:1)

Bramki: Żytek (14') Kolasa (48'), Wiktor Żytek (58') Szymczak (69')

Składy:

Błękitni: Kręt - Wróblewski Ł., Wróblewski R., Gorczyczewski, Padzik, Kowalski (65' Kułaga), Stański, Mitura, Grudzień, Kamiński (72' Popławski), Gabaszwili (87' Karwowski)

Lechia: Grejber - Matysiak, Magdoń, Żytek, Matuszczyk - Kolasa, Szymczak, Rozwandowicz M., Mirecki - Rozwandowicz J., Jardel

Żółte kartki: Gorczyczewski, Kręt, Grudzień (Błętkitni) - Magdoń, Majchrowski, Rozwandowicz M., Baraniak (Lechia)

Czerwona kartka: Grudzień (Błękitni, za drugą żółtą)

Sędzia: Łukasz Gudyn (Warszawa)