Biblioterapia ‒ magiczny teatr kamishibai

Uczniowie ze szkół podstawowych nr 1 i 12 w ramach zajęć feryjnych odwiedzili 15 stycznia Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Wzięli udział w zajęciach propagujących czytanie książek.

teatr kimishibai

Spotkanie z młodymi czytelnikami odbyło się pod hasłem „Biblioterapia ‒ magiczny teatr kamishibai” i poświęcone było zagadnieniom związanym z czytelnictwem. Dzieci dowiedziały się co to jest teatr kamishibai i jak z pomocą tej wywodzącej się z Japonii techniki można zachęcać innych do czytania książek. Same też wysłuchały baśni H.Ch. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”, którą prowadząca zajęcia bibliotekarka opowiedziała z wykorzystaniem plansz z obrazkami i tekstem.

W dalszej części zajęć nie zabrakło rozmów o ulubionych książkach i tych, które znajdują się w księgozbiorze biblioteki. Uczniowie zwiedzili też wypożyczalnię oraz pokój bajek.

Źródło: Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP